"Czytanie jest nałogiem, który może zastąpić wszystkie inne nałogi lub czasami zamiast nich intensywniej pomaga wszystkim żyć, jest wyuzdaniem, nieszczęsną manią."

"Malina" Ingeborg Bachmann

sobota, 12 stycznia 2013

post z mopsem w roli głównej


Weltbild wyprzedaje swoje produkty. Nie będę pisać, że będę tęsknić za Światem Książki, bo jakoś nie byłam przywiązana do tego wydawnictwa. Oglądając katalogi  Świata Książki z reguły nie znajdowałam dla siebie nic ciekawego. Ale wiadomo, że jak znika z rynku duże wydawnictwo, jest to powód do zastanowienia się nad  naszą polską rzeczywistością. Będąc ostatnio w księgarni Weltbildu znalazłam jednak coś, czemu nie mogłam się oprzeć. Podpórki do książek w kształcie mopsa za całe 10 zł. Wpadła mi w oko również książka "Poczucie kresu" Juliana Barnesa (bodajże za 9,90 zł), więc też ją wzięłam. A obok książki Barnesa stoi "Wstydliwa historia piękna. Jak Helena Rubinstein i L'Oreal stworzyli kobietę" Ruth Brandon. Stwierdziłam, że koniecznie muszę przeczytać i tę książkę. To tak w ramach nawiązania do ostatniej rewelacyjnej lektury - biografii Heleny Rubinstein.

7 komentarzy:

 1. "Poczucie kresu" mnie zachwyciło :))

  Mops uroczy !!

  OdpowiedzUsuń
 2. a ja odwrotnie, znajdowałam dla siebie bardzo dużo ciekawych książek w ŚK. Poza tym, mieli bardzo ładnie wydane książki, przyjemnie było kupować je na prezent. Pozdrawiam;)
  chiara76

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaczynam również czytać: "Wstydliwa historia piękna", biografia Rubinstein dopiero w planach czytelniczych ale już od jakiegoś czasu wiem że chcę ją przeczytać.

  Podpórka dość ciekawa ::)


  Judytta

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja zaczynam szaleć w związku z wyprzedażą w Weltbildzie. Wczoraj byłam w outlecie i kupiłam cztery podpórki do książek za 19,99, do tego świeczki na tealighty po 2,50. Warto udać się do Weltbilda, książki tam są naprawdę tanie.

  OdpowiedzUsuń
 5. ŚK to jedno z moich ulubionych wydawnictw i wierzę, że podniesie się z tego...

  Podpórka z mopsem świetna, myślę, że moja buldożka byłaby zachwycona na jej widok ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Poczyniłam już wiele zakupów książkowych na noworocznej wyprzedaży weltbildu, z tym, że ja korzystam ze sklepu online, bo w stacjonarnym mało książek i jakoś ciasno.
  Czytam właśnie biografię Heleny Rubinstein i wczoraj w bibliotece wpadła mi w ręce Wstydliwa historia piękna, którą mam ochotę przeczytać dla równowagi. Idziemy tym samym tropem czytelniczym.
  PS. Poczucie kresu jest doskonałe...

  OdpowiedzUsuń
 7. podpórka świetna, czytałam u nas, że niemiecki właściciel dokładał już od dwóch lat do polskiej spółki, więc jej kres był raczej od dawna przesądzony. Buziak

  OdpowiedzUsuń

W związku z olbrzymią ilością spamu komentowanie jest możliwe tylko dla osób posiadających konto Google.