"Czytanie jest nałogiem, który może zastąpić wszystkie inne nałogi lub czasami zamiast nich intensywniej pomaga wszystkim żyć, jest wyuzdaniem, nieszczęsną manią."

"Malina" Ingeborg Bachmann

środa, 23 stycznia 2008

książki...

Po serii o Breslau M. Krajewskiego i po chwilowym zastoju czytania, zakupiłam dziś rano, idąc do pracy, w saloniku Ruchu książkę Michała Witkowskiego "Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna-Szczakowej". Tak jakoś mnie tknęło, może dlatego, że cena - 19,90 zł - jest przyzwoita. Biorąc pod uwagę, że trwonię kasę na masę zbędnych (hehe: papierosy, batony, ciuchy, kosmetyki, filmy dvd, itp. ;-) ) rzeczy, uznałam, że zamiast kolejnej babskiej gazety, kupię tę książkę.
Nie czytałam wcześniej Witkowskiego, o "Lubiewie" czytałam sporo w necie i w gazetach. Poczytamy, zobaczymy, czy warto.

Acha.
I kolega Maciek pożyczył mi też komiks "Maus" (http://www.maus.com.pl/) - właśnie zaczęłam go czytać-oglądać.
Po lekturze "Kaznodzieji" (http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/kaznodzieja lub http://preacher.alwaysmad.com/) chyba nie trafię już na tak rewelacyjny komiks. Ale moja przygoda z komiksem dopiero się rozpoczyna. Nie licząc - hehe - dzieciństwa, kiedy to miałam sterty komiksów - o tytułach nie ma co wspominać, bo wszyscy wiedzą, jakie komiksy dzisiejsza 30-latka mogła czytać w dzieciństwie.

Ostatnio odkryliśmy z mężem artystkę o imieniu Mariza (http://www.mariza.com/). Śpiewa piękne portugalskie pieśni fado. Zaczarowana muzyka. Pierwszym zespołem, na który natknęliśmy się oglądając film "Lisbon Story" Wima Wendersa (http://www.wim-wenders.com/movies/movies_spec/lisbonstory/lisbon_story.htm)
był zespół Madredeus - od tego zaczęła się nasza - powiedzmy - fascynacja fado. Polecam gorąco.

1 komentarz:

W związku z olbrzymią ilością spamu komentowanie jest możliwe tylko dla osób posiadających konto Google.