"Czytanie jest nałogiem, który może zastąpić wszystkie inne nałogi lub czasami zamiast nich intensywniej pomaga wszystkim żyć, jest wyuzdaniem, nieszczęsną manią."

"Malina" Ingeborg Bachmann

piątek, 19 lutego 2010

varia


Dziś dotarła do mnie wygrana książka a wraz z nią dodatkowe papierowe gadżety w postaci broszurek reklamowych. Cieszę się, a jakże! Zanim sięgnę po „Zeszyty don Rigoberta” Mario Vargasa Llosy, muszę najpierw przeczytać „Pochwałę macochy”. Od dawna mam zamiar znów sięgnąć po literaturę iberoamerykańską. Będąc młodą studentką zaczytywałam się w G. G. Marquezie, poznałam też wtedy J. L. Borgesa i J. Cortazara. Ale potem nastąpiła zmiana kierunku w podróżach literackich i już nie było mi po drodze do Ameryki Łacińskiej. Czas na zmiany!

Przy okazji dziękuję Elenoir za wyróżnienie „Kreativ Blogger Award” i Holdenowi za wyróżnienie „I love your blog”. Miło mi dostać ponownie takie wyróżnienia. Jednakże ja nie będę dokonywać żadnych wyborów, już kiedyś pisałam dlaczego. Napiszę jeszcze raz. Wszystkich, których mam w zakładce „czytam, lubię, szanuję” czytam, lubię i szanuję i nie chcę wybierać, kto zasługuje, a kto nie.

11 komentarzy:

 1. Gratuluję wygranych, nominacji i w ogóle to miło, że się uśmiechasz :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyłączam się do Margo i czekam na wrażenia z Pochwały macochy - mocna, ostra, dosadna co daje DOBRY KAWAŁ LITERATURY!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja także gratuluję. I również czekam na wrażenia z lektury powieści Llosy. :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Również przesyłam gratulacje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super :) Gratuluję i czekam na recenzję!

  OdpowiedzUsuń
 6. :) uśmiech i niech tak pozostanie
  (podczas lektur:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję nagród :))

  OdpowiedzUsuń
 8. prawda, jak tmiło jest dostawać książki?:) Llosa leży u mnie na tej samej kupce co Kirin Desai;)
  przyjemnej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję wygranej - niech się dobrze czyta :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Książki Llosy są takie zupełnie inne niż literatura anglosaska: napisane ze swadą, dowcipne, bezpruderyjne, soczyste, gorszące ;-) Fajnie, że masz je jeszcze przed sobą.

  OdpowiedzUsuń

W związku z olbrzymią ilością spamu komentowanie jest możliwe tylko dla osób posiadających konto Google.