"Czytanie jest nałogiem, który może zastąpić wszystkie inne nałogi lub czasami zamiast nich intensywniej pomaga wszystkim żyć, jest wyuzdaniem, nieszczęsną manią."

"Malina" Ingeborg Bachmann

poniedziałek, 29 marca 2010

wzruszenia ciąg dalszy

Od kilkunastu dni doświadczam chwil, które powodują moją radość. Drobne gesty od Was sprawiają, że moja wiara w ludzi, dawno uśpiona, budzi się na nowo. To na prawdę bardzo miłe. Dziś chcę podziękować Panu Pawłowi Pollakowi za dwie książki, jakie od niego otrzymałam: „Rebeliantkę o zmarzniętych stopach” Johanny Nilsson oraz „Opowiastki” Hjalmara Söderberga. Cieszę się ogromnie na te lektury. Na zdjęciu pokazuję jeszcze dwie książki, które sama sobie w piątek kupiłam w ramach niedawnych urodzin. To „Niewidzialne potwory” Chucka Palahniuka oraz „Szklany klosz” Sylvii Plath. No i jest coś jeszcze, co z nieskrywaną dumą chcę Wam pokazać. Od pewnej cudownej kobiety otrzymałam fantastyczny pierścień z karneolem. Zaskoczyła mnie tym podarunkiem tak bardzo, że aż oniemiałam, kiedy otworzyłam przesyłkę. Wiedziałam, że wyśle mi płytkę z muzyką Antimatter. Ale nie spodziewałam się, że dostanę takie cudo! Margo, chcę Cię uściskać i przytulić i powiedzieć, że wzruszyłam się. Bardzo. Dziękuję.

5 komentarzy:

 1. Ty mnie lepiej wyślij zdjęcie pierścionka na palcu, bo tak na książce, to ja znam :) A to prezent urodzinowoświąteczny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Matyldo, wierzę w pozytywną energię krążącą od człowieka do człowieka. Na pewno to piękno, które na Ciebie spłynęło, ma swoje źródło w pięknie, którym kogoś bezinteresownie obdarowałaś. I teraz ta energia do Ciebie wraca... Wzruszyłam się. Życzę Ci wszystkiego dobrego i jeszcze więcej piękna. Pozdrawiam ciepło. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierścień jest przepiękny, uwielbiam taką dużą, oryginalną biżuterię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ;D cieszę się razem z Tobą, ja wczoraj zestaw filmów Terry'ego Gilliama dostałam więc też nurzam się w radości ;D
  pierścień prima sort!

  OdpowiedzUsuń
 5. ale Cię obdarowano, fiu fiu;)
  na pewno to miłe uczucie;)
  ja na Urodziny dostałam kolczyki z Hematytem;)

  OdpowiedzUsuń

W związku z olbrzymią ilością spamu komentowanie jest możliwe tylko dla osób posiadających konto Google.