"Czytanie jest nałogiem, który może zastąpić wszystkie inne nałogi lub czasami zamiast nich intensywniej pomaga wszystkim żyć, jest wyuzdaniem, nieszczęsną manią."

"Malina" Ingeborg Bachmann

poniedziałek, 30 czerwca 2008

wspomnienia z dzieciństwaPostanowiłam uwiecznić pewne pamiątki z dzieciństwa. Będąc małą (a nawet już wcale nie taką małą dziewczynką) otrzymywałam od taty, który wtedy pracował na tzw. kontrakcie w Czechosłowacji, takie m. in. widokówki. Zachowałam te z bajkami. A dostawałam też tradycyjne pocztówki z widokami miast i miasteczek ówczesnej Czechosłowacji. Była to radość ogromna, przynajmniej raz w tygodniu w skrzynce znajdowałam widokówki. W klasie moje kartki robiły furrorę, bo spośród naszych polskich kartek, pamiętam tylko z Koralgolem, a ja miałam takie cuda. Chyba ta chęć uwiecznienia moich skarbów, to efekt wczoraj oglądanego filmu czeskiego. Jak Wam się podobają moje widokówki? ;-) Na jednej z nich, tej rozkładanej jest data... rok 1987.

8 komentarzy:

 1. aaa piękne, uwielbiam krecika, w ogóle czechy są fajne, słowccja trochę mniej:)

  kartki boskie też chcę takie

  OdpowiedzUsuń
 2. spacer_biedronki1 lipca 2008 09:57

  imponujący zestaw:) Krecika na kartce dostaję co rok;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Prześliczne kartki! Czeskie bajki są strasznie miluchne:)

  OdpowiedzUsuń
 4. fajnie powspominać;) ja pamiętam, że marzyłam o czeszkach (takich butkach), no, niestety, nie miałam okazji mieć...

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiekne! Poza Krecikiem nie znam zadnych z przedstawionych tu bajek, ale wygladaja slodko :) Musiala to byc straszna radosc dostawac takie kartki raz w tygodniu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Miło mi, że Wam się podobają moje skarby z dzieciństwa. ;-))
  Wśród bajek są tu:
  Żwirek i Muchomorek, Wodnik Szuwarek, Makowa Panienka, Dorotka i Papuga, Krecik, Zbójnik Rumcajs, no i inne mi nie znane.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ojej! Prześliczne- Bardzo lubiłam Krecika I Żwirka i Muchomorka. Działał mi na nerwy Wiercik :)-teraz przeżywam moje dzieciństwo na nowo- oglądając na DVD te bajki z moimi Pociechami

  OdpowiedzUsuń
 8. jej - teleportacja do czasow dziecinstwa... :) piekne!

  OdpowiedzUsuń

W związku z olbrzymią ilością spamu komentowanie jest możliwe tylko dla osób posiadających konto Google.